Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуській стоматполіклініці плата за послуги тепер офіційна, а не тіньова

Переглядів: 4026

Проте для окремих категорій калушан послуги і далі надаватимуться безоплатно. Їх фінансуватиме за програмою профілактики та лікування стоматологічних захворювань міський бюджет

Реформа Калуської стоматполіклініки завершилася. Відповідно до рішення Калуської міської ради від 29.03.2018 р. із комунального закладу стоматполіклініка, пройшовши відповідні етапи, перетворилася в комунальне некомерційне підприємство. Суть зміни полягає в тому, що заклад перейшов на самофінансування. Тобто міська рада його більше не утримуватиме, а тільки фінансуватиме програму надання стоматологічних послуг мешканцям міста. Отож з вересня стоматполіклініка, яка вже пройшла перереєстрацію,  запрацювала по-новому і починає з 17 вересня офіційно надавати платні послуги згідно з прейскурантом.

Про те, що саме змінилося після реформування для лікарів та пацієнтів, журналісту «Калуш ФМ» розповів директор закладу Василь Рогів.

- Що стосується працівників стоматполіклініки, то всі вони залишилися на своїх робочих місцях, ніякого скорочення не було. Персонал як виконував свою роботу відповідно до посадових інструкцій, так і виконує її надалі. Просто лікарі перейшли на відрядні умови оплати праці. Тепер на ставку треба буде виконати фінансовий план. Від цього залежатиме заробітна плата лікарів, а від виконання фінансового плану відділу – зарплатня середнього та молодшого медперсоналу, – розповів Василь Дмитрович. – Варто також заначити, що раніше, коли ми були комунальним закладом, то повинні були дотримуватися тарифної сітки і не могли підвищувати зарплатню працівникам. А після перетворення в комунальне некомерційне підприємство ми на це можемо впливати. Відповідно зарплатня тепер буде збільшена орієнтовно у півтора рази.

- Василю Дмитровичу, після перетворення у некомерційне підприємство заклад має право офіційно брати плату за надані населенню послуги?

- Так, тепер пацієнти, звертаючись у стоматполіклініку, платитимуть за послуги згідно з прейскурантом у касу закладу, а не в кишеню лікарю, як це було раніше.  При оплаті їм видаватиметься чек.

- Міська рада прийняла програму профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення м. Калуша на 2018 рік. Яка сума передбачена по цій програмі? Які саме види послуг фінансуватимуться та яким категоріям громадян вони надаватимуться безоплатно?

- Відповідно до затвердженої програми на оплату безкоштовних послуг стоматполіклініці до кінця року передбачили 800 тис. гривень. Зокрема, за програмою буде фінансуватися надання невідкладної допомоги всім мешканцям міста. Тобто виведення з гострого стану для пацієнтів буде безоплатним.

Безкоштовно стоматологічну допомогу зможуть також отримати діти віком до 18 років. Сюди входять профілактичні огляди, лікування, хірургічні та ортопедичні послуги (без використання дороговартісних матеріалів).

Повністю міський бюджет буде фінансувати і стоматологічну допомогу учасникам АТО, тобто лікування і протезування.

Надаватиметься безкоштовна стоматологічна допомога і пільговим категоріям громадян, зокрема учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, інвалідам І і ІІ груп, вагітним жінкам, матерям-героїням, почесним донорам, членам сімей загиблих учасників АТО і учасників бойових дій в Афганістані, ветеранам праці та пенсіонерам. У рік для них передбачено 370 гривень на безкоштовне лікування і 850 гривень – на пільгове протезування.

- Які документи необхідно мати калушанам, які хочуть отримати безкоштовні послуги?

- При візиті до установи всі, кому передбачена безкоштовна допомога, повинні показати паспорт, де вказане місце реєстрації, та посвідчення пільговика.

- Вартість послуг у стоматполіклініці буде нижчою, ніж у приватних стоматологічних кабінетах чи ні?

- Звісно, що нижчою. І то в рази. Прейскурант послуг уже розроблений.  Тож з понеділка, 17 вересня, калушани, які звертатимуться за допомогою до лікарів стоматполіклініки, вноситимуть в реєстратурі офіційну плату за надані послуги.

- Василю Дмитровичу, до закінчення дії Вашого контракту, тобто до осені 2019 року, термін перебування на посаді Вам продовжили. Тож які Ваші прогнози, чи реально закладу в умовах чималої конкуренції заробити на себе необхідні кошти, щоб вижити і успішно функціонувати?

- Я вважає, що це реально. Але за умови виконання фінансового плану і добросовісного ставлення до своїх службових обов’язків лікарів. Саме вони мають заробити і на себе, і на середній та молодший медичний персонал. За виконанням фінансового плану та життєдіяльністю поліклініки здійснюватиме контроль як адміністрація закладу, так і спостережна рада, утворена відповідно до рішення сесії міськради. У разі, якщо лікар систематично не виконуватиме фінансовий план, ставитиметься питання про доцільність його перебування на посаді. На вакантні місця прийматимуть нових спеціалістів, які бажають працювати.

Людмила СТЕПОВА.

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: