Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Краєзнавчому музеї Калущини розповіли про калуський період життя й діяльності Івана Куровця (ФОТО)

Переглядів: 167

У Краєзнавчому музеї Калущини відбулася публічна лекція, підготована провідним науковим співробітником установи Іваном Тимівим на тему «Калуський період життя й діяльності Івана Куровця» до 160-річчя від дня народження. 

Учасниками заходу були: Іван Костів, кандидат технічних наук, головний спеціаліст державної установи «Науково-дослідний і проєктний інститут основної хімії», Олег Ониськів, головний спеціаліст із забезпечення зв'язків зі ЗМІ Калуського міськрайонного суду, викладач Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Олег Відливаний, виконувач обов'язків директора комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради», Оксана Кондратенко, головна зберігачка фондів КЗ МВЦ, Людмила Андрійчук, старша наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в'язниця», та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуша.

На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та у приміщенні

Лектором окреслено основні віхи життя й діяльності доктора Івана Куровця періоду навчання у Львові й лікарської практики в Калуші. Розкрито його взаємини з Іваном Франком, просвітницьку, громадську і політичну діяльність, створення та редагування першого на Калущині українського часопису «Калуський листок», російський терор у Калуші в 1914 р. та влітку 1917 р., заходи з покращення загальної гігієни краю, питання пошанування пам'яті доктора Івана Куровця у Калуші.

Цікавим було доповнення наукової співробітниці Музею-оселі родини Івана Франка у Підгірках Лесі Кирилович, яка повідомила про участь Івана Куровця у створенні читальні «Просвіти» і бібліотеки у Підгірках, співпрацю Івана Куровця з адвокатом Андрієм Косом, розкрила просвітницьку діяльність художника Григорія Смольського та громадське життя села на початку ХХ століття.

Емоційно піднесеним був виступ калуської краєзнавиці й журналістки Дарії Ониськів, яка на підставі спогадів адвоката Данила Богачевського, сучасника Івана Куровця, розповіла про повсякденне життя української громади Калуша, взаємини Куровця з представниками єврейської общини та дзвоноливарником Антонієм Серафином, згадала про стосунки Петра Куровця (сина Івана Куровця) з Софією Галечко.

Загалом лекція видалася цікавою, вельми інформативною, пізнавальною, такою, що сприяє оживанню історії міста Калуша.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: