Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Вікторія Гречко «Кайфовішого заняття, ніж живопис у мене в житті не було»

Переглядів: 770

15 серпня у виставковій залі міста відбулося відкриття персональної виставки калуської художниці Вікторії Гречко. Свою дебютну виставку мисткиня назвала «Поезія пензля». Всі, хто цього дня завітав до виставкової зали, поринув у світ буйноцвіття і різнобарв’я: троянди, півонії, іриси, хризантеми, маки, соняшники… у всій їх красі.

Варто сказати, що живописом пані Вікторія почала займатися у зрілому віці. Проте за якихось чотири роки у її творчому доробку понад 70 робіт. До експозиції увійшли 56. Працює вона в жанрі натюрморту та пейзажу за технікою олійного живопису та акварелі.

За словами директора музейно-виставкового центру Артур Єфремова, в даному випадку не хочеться говорити про професіонала чи любителя, а хочеться просто сказати «жінка, яка малює».

- Приємно, коли людина цвіте душею і цей цвіт показує на полотні, – каже про художницю Артур Єфремов. – У її роботах відчувається щирість, яка в даному випадку дуже доречна.  

Як розповіла сама художниця, малювати вона любили з дитинства. І не дивно, бо народилася у творчій сім’ї. Батько у молоді роки був актором театру, мама гарно малювала, грала на гітарі, співала. І хоча батьки вибрали інші професії, у домі було багато книг з мистецтва, які вона часто переглядала, захоплюючись І. Шишкіним, А. Герасимовим, Х. Бідструпом. Проте своє майбутнє Вікторія Гречко теж не пов’язала з мистецтвом, а працювала у сфері екології в науково-дослідному інституті ПАТ «Укрнафта». На роботі були цифри, аналізи і монотонність, тому коли з’являлася вільна хвилинка, не раз робила зарисовки. Це була своєрідна віддушина. Малювати їй хотілося зазвичай тоді, коли був хороший настрій. Та конкретно займатися живописом почала після звільнення з роботи, коли всіх пенсіонерів культурно попросили піти на заслужений відпочинок.

- Ще за пів року до звільнення мене якось ноги самі понесли в «АртХатку». Там я купила два полотна, якихось фарбів і пензлів, хоча наміру малювати  і не мала, – розповідає пані Вікторія. –  А після звільнення, два місяці побанувала за роботою, а потім зрозуміла, що можу володіти своїм часом і робити те, що подобається. Придбані полотна якраз стали в нагоді. А потрібні для нового захоплення підказки знайшла в інтернеті. Хочу зауважити, що першу картину олійними фарбами я написала за три години. І була дуже задоволена своєю роботою, бо змогла передати атмосферу. Друга вже так не пішла, але я продовжувала цим займатися. Коли не було полотна, були акварельки.

За словами художниці, кожна картина – це своєрідна сповідь, яка приносить полегшення та задоволення від творчого пориву.

- Малюючи, я відчула, що таке муки творчості. І хочу сказати, що кайфовішого заняття в моєму житті не було. Чоловік і діти відійшли на задній план, – додає художниця. – Проте я не поспішала виносити свої доробки у світ. Мені здавалося, що коли виставлю картини на люди, то відчуватиму себе оголеною. В якійсь мірі боялася публічності. Проте на цій виставці я навпаки відчула тепло і приємність від того, що їх споглядають інші. Насправді картини хочуть, щоб на них дивилися.

Серед робіт художниці, які представлені на виставці, є пейзажі, проте переважають квіткові натюрморти.

- Справа в тім, що на замовлення, як правило, я малюю пейзажі, тому їх тут менше. А щодо квітів, то вони складають основу моїх натюрмортів, бо я їх люблю і знаю будову кожної квіточки, форму кожного листочка і навіть їх запах, тому і передаю це на полотні, – уточнює художниця.

Окрім своїх робіт, пані Вікторія додала до експозиції і п’ять акварелей своєї мами Ірини Китаєвої, яку у Калуші добре знали як талановиту журналістку. Прикметно, що дві з них вона намалювала у далекому 1951-му році, коли була ще незаміжня, а ось три – у 88 років.

- Коли мама побачила, що я малюю, теж захотіла пригадати своє давнє захоплення. Тож на день народженнями ми подарували їй фарби, пензлі, і вона створила ці три акварелі, – розповідає пані Вікторія.

Насамкінець додамо, що Вікторія Гречко раніше долучалася до Різдвяних виставок у Калуші та Івано-Франківську, брала участь в онлайн-пленерах Асоціації «Фест» у Латвії та Хорватії. У цьому році дві роботи художниці також були на виставці в резиденції Президента України «Синьогора». Її картини є у приватних колекціях у Бельгії, Німеччині, Туреччині, Україні.

Виставка «Поезія пензля» у виставковій залі (вул. Дзвонарська,5) триватиме впродовж місяця. Тим, хто хоче отримати заряд позитиву і насолодитися квітковою тематикою, варто її відвідати.

Людмила ПАСТУШОК.

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: