Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Володимир Романів: «У моїх роботах нема чистого реалізму, не люблю згладженості, мені до душі більше рух»

Переглядів: 463

27 листопада у виставковій залі Калуша свою персональну виставку «Ретроспектива» представив калуський художник Володимир Романів. Сама назва експозиції говорить, що це своєрідний підсумок творчої діяльності, адже митець, якому цієї осені виповнилося 60 років, понад 40 з них працює у царині мистецтва.

Незважаючи на карантинні обмеження, на відкриття прийшло чимало колег художника, друзів, рідних та поціновувачів. Усі вони із задоволенням переглядали роботи митця, адже тут були представлені не лише нові полотна, а й 10- чи навіть 20-річності давності. Загалом – понад п’ять десятків.

Як зазначила зберігачка фондів виставкової зали Галина Турчик, основу експозиції складає живопис – жіночі портрети, пейзажі, проте є і три скульптури.

Впродовж багатьох років художник, не маючи можливості реалізувати себе в Україні, займається малярством у Польщі, Швейцарії та інших країнах Європи, тому багато його робіт, особливо скульптурних, залишилося саме там, – розповіла пані Галина. – Він один із небагатьох митців, який зміг інтегруватися в суспільство європейських країн, познайомитися із художниками і зробити там не одну виставку. Твори калуського митця бачила не лише Європа, а й Америка.

Сам Володимир Романів відзначив, що до експозиції не увійшов його улюблений жанр – карикатура. Їх у нього є понад тисяча. Також надзвичайно любить скульптуру і працює з різними матеріалами – дерево, гіпс, бронза, граніт. Найбільше цих робіт залишилося в Польщі. Захоплюється і рисунком, графікою, а також створив тисячі портретів.

– Малюю відколи себе пам’ятаю, з дитинства, – каже Володимир. – А першу виставку зробив у студентські роки, коли навчався на художньо-графічному факультеті Івано-Франківського державного педагогічного інституту.

За словами Володимира, творить він тоді, коли є настрій, навіть вночі, але у нього, як і в інших, бувають періоди застою. Любить спонтанні роботи, не робить ескізів, хіба коли цього вимагає замовник.

– У моїх роботах нема чистого реалізму, не люблю згладженості, мені до душі більше рух, – зізнається художник.

А ще Володимир Романів – талановитий педагог. Працював у Калуській школі №3, давав і дає приватні уроки. Понад 50 його учнів уже здобули вищу художню освіту. Серед них – скульптори, дизайнери, архітектори, ілюстратори, відомі художники.

Чудові слова про Володимира Романіва на відкритті виставки сказали колеги-художники. Зокрема Ярослав Господарчук відзначив, що Володимир – велика неповторність і різноплановий митець, який робить незвичайні речі.

На тому, що Володимир Романів один із небагатьох зумів реалізувати себе в трьох видах мистецтва – скульптурі, графіці і живописі, акцентував Василь Шевчук. На його переконання, ми маємо гордитися, що у нас є такі люди.

Творчої наснаги, здоров’я і виставки ще через 60 років побажав митцеві Віктор Конів.

Також під час відкриття виставки прозвучав дзвінок від професора університету з Угорщини. Він наголосив на неабиякому таланті Володимира і подякував за чудові роботи, зокрема, портрет Сковороди для одного з музеїв.

Слова вдячності Володимиру за оформлення її першої книжки «Причетність» висловила і калуська поетеса Валентина Корнійчук (Ганущак). Художник намалював обкладинку і дуже вдало підібрав малюнки до її поезій.

А ось музейники, щоб представити більшу палітру робіт митця, зробили слайд-шоу і транслювали події, які відбувалися на виставці, на екрані, встановленому при вході до виставкової зали. За словами директора музейно-виставкового центру Артура Єфремова, до таких нових підходів їх спонукає теперішня ситуація з коронавірусом та карантинні обмеження. Водночас це і додаткова можливість зацікавити калушан.

Виставка «Ретроспектива» експонуватиметься у виставковій залі (вул. Дзвонарська, 5) до 19 грудня. Її можуть відвідати усі бажаючі.

Людмила ПАСТУШОК.

Фото Ольги ЯРЕМИ.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: