Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Як не пряником, то батогом. Освітян Калуша спонукають до вакцинації від кору

Переглядів: 1190

У Калуші склалася неблагополучна ситуація із захворюваністю на кір. За минулий рік у місті занедужали 159 осіб, у тому числі 28 – дорослих.

Зважаючи на збільшення кількості хворих на цю інфекційну недугу, Міністерство охорони здоров’я направило в регіони вакцину для безкоштовного щеплення дорослого населення. Зокрема, Калуш для безкоштовної вакцинації працівників медицини, освіти, поліції, військовослужбовців, студентів та батьків дітей, які захворіли на кір, отримав 2000 доз.

За словами головного лікаря Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайла Гаврилишина, безкоштовну вакцинацію дорослого населення розпочали з 21 грудня. Проте на щеплення прийшли лише 105 осіб. Це здебільшого медики і військовослужбовці, а ось освітяни не поспішають, хоча працівників садочків, шкіл, училищ, коледжів і ВНЗ це стосується першочергово.

Щоб пожвавити процес вакцинації освітян, адміністрація поліклініки вдається до так званих спонукальних заходів. Працівникам освіти при проходженні медогляду не підписують медичних книжок, якщо вони не зробили щеплення проти кору. Протипоказанням для вакцинації є вагітність, яка підтверджується довідкою з жіночої консультації, підписаної завідувачем.

Додамо, що для зручності калушан на період проведенням кампанії щеплення від кору міська поліклініка продовжила час роботи. Вакцинуватися у кабінеті щеплень можна до 19.00 у робочі дні і до 15.00 – у суботу.

Також з нового року в міській поліклініці введений електронний реєстр особових медичних оглядів. Це сприятиме уникненню фальсифікацій і покращенню проходження медоглядів.

Занепокоєні низьким рівнем вакцинації проти кору також і лікарі-епідеміологи Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України». Так, Зінаїда Ковбаснюк вважає нонсенсом те, що у нас при наявності безкоштовної вакцини не імунізована значна кількість школярів. Саме низький рівень вакцинації і призвів до ситуації, яку маємо зараз. А освітяни і медики просто зобов’язані зробити щеплення, адже вони працюють з дітьми.

Зінаїда Ковбаснюк також додала, що у Калуському районі у минулому році було зареєстровано 113 випадків захворювання на кір, а з початку цього року – 6.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: