Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Юрій ПОГИНАЙКО: «Вперше на політичний мітинг із НРУ я вийшов у 12 років»

Переглядів: 1734

Нині Юрій Погинайко — успішний бізнесмен та відомий у Калуші громадсько-політичний діяч. Незалежний, активний та цілеспрямований. Ось уже п’ять років він є головою міської організації Народного Руху України та членом виконавчого комітету міської ради. З політикою 43-річний калушанин «познайомився» ще у дитинстві. Зараз, каже, готовий стати депутатом, щоб разом із командою однодумців дати рідному місту реальні шанси на зміни.

 Юрію, ви народилися у Калуші й навчалися тут у школі. Хто допоміг вам стати бізнесменом?

– Я звик покладатися на себе. Ще в студентські роки шукав підзаробітку, щоб мати власний фінансовий ресурс. Зароблені гроші, щоправда, тоді міг витратити, скажімо, на поїздку на футбол у Київ (сміється). Після закінчення Львівської політехніки здобув спеціальність «Інженер-електромеханік». Спершу працював експедитором, а згодом ­менеджером із продажів у ПП «Вибір», з 2003 до 2010 року був керівником відділу постачання й збуту на ТзОВ «3 Бетони». А підприємницькою діяльністю почав займатися з 2007 року. Через три роки заснував ТзОВ «Логістик-Захід» і відтоді працюю сам на себе в сфері вантажних перевезень.

– А звідки взялася симпатія до Народного Руху України й чому саме з цією політичною силою ви пов’язані всі ці роки?

– Мій батько був одним із перших «рухівців» у Калуші, одним із засновників. Тому я дуже добре пам’ятаю перші мітинги у нашому місті. У 1989 році вже ходив на них із синьо-жовтим прапором, ризикуючи отримати на горіхи у школі. Мені тоді 12 років було. А ланцюг єдності 1990-го року я запам’ятав на все життя: і потяг «Червона рута», яким ми їхали у село Надіїв, і підйом там на гору, а потім повернення додому на вантажівці, яка у кожному селі роздавала гучний сигнал. Це все до дрібниць досі у пам’яті.

В липні 2002 року отримав свій партійний квиток, з яким не розлучаюся досі. А активніше громадсько-політичною діяльністю почав займатися з 2010 року. Мені імпонують ключові засади Руху, його незмінні тверді позиції щодо державності, демократії, реформ… Рух — дійсно народна партія, неолігархічна, відкрита. Ми й зараз запрошуємо у команду активних, ідейних людей, готові їх вчити й виховувати з них справжню еліту, чесних, відповідальних політиків та громадських діячів. Калушани знають, що «рухівці» щороку реалізовують чимало молодіжних проєктів. Відомими і результативними у місті стали такі освітні програми наших молодорухівців, як «Юний блогер», «Дебатна школа», «Школа лідера».

– Юрію, у 2015 році ви були делеговані у виконавчий комітет Калуської міської ради від НРУ. Що дав цей досвід?

– Мене делегували на цю посаду як голову партії. На той момент дуже хотілося розібратися, як працюють механізми влади зсередини. Займаючись приватною справою, я звик приймати рішення і втілювати їх у життя дуже швидко. А у виконавчому комітеті це апріорі неможливо. Потрібно завжди витримувати регламент, ходити бюрократичними колами ­ і це вимагає багато часу й терпіння.

Більшість рішень, які приймає виконавчий комітет, — формальні. Я не кажу, що це якась зайва чи непотрібна структура, але маю на увазі, що реального впливу на розвиток міста у членів виконкому дуже мало. На планові засідання ми збираємося раз на місяць, позапланові можуть відбуватися навіть у телефонному режимі. Але у приблизно 90% рішення є технічними. Наприклад, про виділення одноразових допомог, затвердження якихось списків чи звітів або ж надання дозволів на розміщення реклами тощо.

– Питання тарифів на комунальні послуги теж компетенція виконкому. І зазвичай вони якраз стають резонансними. От нещодавно було рішення про зниження вартості вивозу сміття у місті. Чи завжди члени виконкому одноголосні у таких питаннях?

– Гарячих суперечок дійсно здебільшого не виникає. Але це знову ж таки пов’язано з бюрократичністю цього процесу. В даному випадку комунальне підприємство не мало схеми санітарного очищення міста, а отже, не мало права підвищувати тариф. При цьому економічний бік питання, фінансовий стан підприємства — значення не мають. Керівнику грозили штрафи і суд. От у таких випадках бюрократія є просто вбивчою. І через подібне всі калуські комунальні підприємства є дотаційними (окрім «Міського інформаційного центру») і стають ярмом для громади міста.

– Все ж бувають випадки, коли члени виконкому, не можуть дійти згоди. Наприклад, епопея з тимчасовою спорудою на проспекті Лесі Українки.

– Я голосував за узаконення цієї споруди. Не тому, що готовий надавати привілеї тим чи іншим бізнесменам, а тому, що були офіційно заплачені гроші у бюджет міста. Взагалі вважаю, що бізнес має бути у рівних умовах. І депутати нового скликання мають про це подбати. А дрібний це бізнес чи великий значення не має.

– На виборах у жовтні ви будете балотуватися до міської ради. Що сьогодні готові обіцяти калушанам?

– Я хочу перетворити Калуш на комфортне місто. Насамперед, у фокусі моєї уваги буде проблема приведення до належного стану доріг. Вважаю, що ключовим у цьому напрямку має стати капітальний ремонт дороги від кільця на вулиці Пушкіна до Окружної дороги із повною заміною підземних комунікацій. Тут важливо розуміти, що перед ремонтом доріг необхідно проводити заміну всіх комунікацій та передбачити водовідведення, щоб потім не довелося розкопувати новий асфальт. Також треба зробити належне водовідведення на вулиці Бандери та в приватному секторі.

Усвідомлюю, що можливості міського бюджету обмежені. Тому необхідно активніше залучати кошти ззовні. Наприклад, через участь у грантових програмах. В місті є створений відповідний комунальний заклад, потрібно тільки зробити так, щоб він запрацював.

– А якими власними здобутками, що можуть бути корисним громаді, ви можете поділитися?

– Як бізнесмен я чесно сплачую податки у бюджет міста. Але і як громадянин завжди готовий брати на себе відповідальність та ініціативу. На вулиці, де я мешкаю (а це приватний сектор), ми з сусідами вже давно господарюємо самі. Вуличне освітлення, прибирання території, розширення дороги, сезонний покіс трави — все це ми робимо самотужки і за власні гроші. Для мікрорайонів із висотною забудовою ці питання також актуальні, тому я позитивно ставлюся до створення ОСББ та готовий їх підтримувати.

 

Розмову вела Тетяна КІНДЮХ.

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: