Учора, 10 квітня, на фасаді ДЮСШ «Сокіл» відкрили та освятили інтерактивну меморіальну дошку полеглому Герою Богдану Гавриліву. Це вже третій цифровий пам'ятник у Калуській громаді, встановлений з ініціативи громадської організації «Спогади України». 10 квітня дня бійцю могло б виповнитися 24 роки. Та юнак навіки залишиться у нашій пам’яті, у наших серцях дев’ятнадцятирічним.
Вклонитися Герою прийшли його рідні, друзі, побратими та юні спортсмени, інформує «Калуш ФМ». Адже життя військовослужбовця Богдана Гаврилів – це приклад гідного служіння своєму народу та Україні.
Церемонію освячення цифрового пам’ятника провели декан Калуський УГКЦ отець Степан Скібіцький та настоятель римо-католицького костелу Святого Валентина отець Роман Стадник.
Добрими спогадами про воїна поділилися Калуський міський голова Андрій Найда та брат Богдана Гавриліва – Мирон.
Щоб побачити живу історію загиблого 19-річного Героя, достатньо навести телефон на пам'ятну таблицю з QR-кодом та перейти в додаток «Bank of memories», завдяки якому можна переглянути відео в режимі доповненої реальності.
Гаврилів Богдан Миронович, солдат Збройних Сил України, розвідник-далекомірник 1-го батальйону 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, народився 10 квітня 1999 року в місті Калуші (житловий масив Підгірки) Івано-Франківської області.
Був молодшою дитиною в сім’ї, зростав разом із сестрою Наталією, братами Василем та Мироном. Як наймолодша дитина в сім’ї отримував багато любові та уваги від рідних. «Він був хорошою людиною, братом з великої літери, завжди усміхнений, жартівливий, любив і поважав батьків, неньку-Україну», – розповідає сестра Наталія.
Богдан був старанним учнем Підгорецької школи (старостою класу), активним учасником художньої самодіяльності, виступав у театральному аматорському гуртку в Будинку культури ім. Антіна Могильницького.
З 10 років займався боксом в ДЮСШ «Сокіл» з тренерами Богданом Когутом та Олександром Соколовським. Був здібним до спорту та займав призові місця. Знали його як доброго, порядного та сміливого хлопця.
Після закінчення загальноосвітньої школи навчався у Калуському ВПУNo7 (за фахом лицювальник-плиточник, муляр-штукатур). В училищі зарекомендував себе уважним, старанним, дисциплінованим, працелюбним студентом. Після закінчення навчання вступив до Львівського політехнічного університету. Однак у 2018 році залишив навчання та вступив на військову службу за контрактом. «Богдан не сховався за спини інших, не втік, пішов добровольцем для того, щоб у нас був спокій та мир, – говорить директор Калуської ЗОШ І-ІІ ст. №8 Валерій Цивінський. – Я глибоко вдячний батькам, за те, що виховали гідного сина, справжнього патріота».
Тренер з боксу ДЮСШ «Сокіл» Олександр Соколовський згадує: «Богдан залишився в памʼяті як порядний, трудолюбивий, відповідальний та сильний духом хлопчина. Він був хорошим спортсменом, здібним студентом, лідером серед молоді. У свої 19 років не продовжив далі вчитися, хоча і мав всі можливості. Не сказавши нікому жодного слова, підписав контракт із ЗСУ та пішов захищати Батьківщину у складі 80-ої окремої десантно-штурмової бригади. Він говорив, що його місце там, на фронті, а не за партою, і не жалкував про свій вибір. 10 квітня йому мало б виповнитись 20 років, але ворожа міна обірвала молоде життя. Хочу сказати, що Богдан є прикладом патріотизму для сучасної молоді. Він назавжди залишиться в памʼяті як хороший друг, трудолюбивий учень та просто справжній молодий Герой. Вічна слава і світла йому пам’ять».
Військовослужбовець Олександр Коваль додає: «Немає більшої втрати для матері як втрата свого сина, немає для воїна більшої честі як загинути на полі бою. Богдан Гаврилів навіки залишиться в пам’яті людській, як Герой, що віддав своє життя за рідну Україну».
4 березня 2019 року Богдан Гаврилів загинув внаслідок мінометного обстрілу поблизу села Лебединське Волноваського району Донецької області: о 6-ій ранку противник з боку окупованої Ужівки почав обстріл із танків, артилерії, мінометів та протитанкових ракетних комплексів. Богдан Гаврилів передав на командно-спостережний пункт координати. Близько 7:40 безпосередньо на його спостережному посту розірвалася міна. Воїн зазнав мінно-вибухових травм, несумісних із життям.
Він назавжди залишиться в пам’яті як сміливий та відчайдушний герой, який, незважаючи на свій юний вік, став прикладом для багатьох. «Не варто жалісливо називати Богдана Гавриліва дитиною. Це справжній мужчина, це ВОЇН. А воїнам належить слава і честь», – зазначив працівник «Книги пам’яті» Святослав Смук.
Похований 8 березня 2019 року у місті Калуші на Алеї Слави міського кладовища.
Указом Президента України 149/2019 від 18 квітня 2019 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обовʼязку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
14 липня 2019 року Калуська міська рада присвоїла Гавриліву Богдану Мироновичу звання «Почесний громадянин міста Калуша» (посмертно).